FAQ - nejčastější dotazy

Co musím umět pokud chci spravovat internetovou prezentaci?

Stačí základní znalosti práce s textem ve Wordu a občas najít obrázky do galerie. Není třeba umět zmenšovat obrázky na stanovenou velikost, není třeba nic kódovat.

Co musím umět pokud chci vytvářet weby na systému ProfiCMS?

Měli byste dokázat nakódovat HTML stránku za použití CSS. Pro zvládnutí systému nepotřebujete znalosti programování.

Jak dlouho trvá propojení HTML šablony s publikačním systémem?

K vlastní implementaci šablony stačí několik minut, s doladěním celého webu cca. několik hodin. Samozřejmě složitější weby mohou být časově náročnější.

Vytváří ProfiCMS validní kód?

Nad HTML kódem má tvůrce stránek (až na drobné výjimky) 100% kontrolu. Pokud si připravíte validní šablonu v jakémkoliv doctype, bude validní i celý web.

Podporuje redakční systém více jazykových verzí stránek?

Můžete vytvářet různé jazykové verze stránek s nezávislou strukturou. Systém používá kódování UTF-8, takže i při psaní textů můžete kombinovat české znaky třeba s  azbukou. Každou jazykovou verzi lze i provozovat na různých doménách.

Jak přesuneme systém na zákazníkův web?

Zkopírujete celý adresář na nový server a v administračním rozhraní obnovíte databázi.

Mohu si v aplikaci rychle "naklikat" celý design webu?

Rozhodně ne. Existuje spousta nástrojů které nabízejí tuto možnost, výsledné stránky jsou si potom velmi podobné, a kvůli tomu také mnohem rychleji zastarávají.

Redakční systém ProfiCMS nabízí raději maximální svobodu při vytváření individuálního designu. Ve vlastní šabloně  stránky ale systém umožňuje spravovat libovolné parametry  stránky (barvy, obrázky, rozměry, styly apod.). Díky tomu získá webdesigner větší flexibilitu při zachování kompletního oddělení dat od designu.

Jaké jsou požadavky na software na serveru?

Systém pracuje se software běžně dostupném na téměř každém hostingu, viz technické požadavky. Pokud máte zájem, rádi Vám doporučíme hostingy, se kterými máme dobré zkušenosti.

Kolik webů už běží na tomto systému?

Dnes evidujeme kolem 90 funkčních instalací ProfiCMS. Jedná se o desítky webů obcí, rozsáhlé vícejazyčné katalogy výrobců elektroniky, dodavatele plovoucích podlah, e-shopy, hotely, ubytování a mnoho dalších. Samozřejmě také tento web. Vyžádejte si seznam referencí.

Je ProfiCMS vhodný na všechny druhy webů?

Žádný publikační systém se nehodí úplně na všechno. ProfiCMS je systém pro přehlednou správu i rozsáhlejších internetových stránek a katalogů, tedy je ideální pro malé i velké firemní stránky. Malé podnikatele může oslovit cenou, velké firmy flexibilitou systému. Všichni uživatelé ocení snadnou uživatelskou správu různých formátů dat. Pokud si chcete založit blog, použijte Wordpress.

Líbí se mi systém ProfiCMS, jak bude probíhat spolupráce?

Zavolejte nebo napište e-mail a domluvte si zdarma předvedení systému a zaškolení. Je to snadné a nic neriskujete.

Stojíme o vás!

Zdarma vás naučíme vytvářet bohatě administrovatelné weby s publikačním systémem ProfiCMS.

Předpokládané znalosti: HTML, CSS

Domluvte si termín na kontaktním telefonu nebo e-mailu.

Kontakt

Telefon: +420 723 768 029
E-mail:   info@proficms.cz

FAQ

Co musím umět pokud chci spravovat internetovou prezentaci?

Stačí základní znalosti práce s textem ve Wordu a občas najít obrázky do galerie. Není třeba umět zmenšovat obrázky na stanovenou velikost, není třeba nic kódovat.

ProfiCMS Content Management System
©2018 AXIS All rights reserved